DPF FAP i katalizatory

Samochody w układach wydechowych posiadają podzespoły, neutralizujące szkodliwe substancje spalin. Niestety wkłady filtrów z czasem zapychają się, wtedy idealnym rozwiązaniem jest regeneracja czyli czyszczenie katalizatorów, filtrów cząstek stałych zarówno FAP jak również DPF

 

Spedycja międzynarodowa i logistyka

Do czego służą filtry DPF FAP i katalizatory?

Ostatnio na rynku motoryzacyjnym wiele słyszy się o filtry DPF FAP i katalizatorach, ponieważ pełnią one bardzo ważną funkcję, zwłaszcza dla środowiska. Czym tak właściwie one są? Otóż są to przede wszystkim podzespoły układu wydechowego w samochodzie osobowym, dostawczym, jak i terenowym.

Regeneracja DPF

To filtr cząstek stałych tzw. suchy filtr DPF z perforowanym wkładem do wyłapywania sadzy i cząstek. 

Regeneracja FAP

To mokre filtry cząstek stałych, wymagające stosowania płynu, który wymaga stosowania ceryny

Regeneracja katalizatorów

Katalizatory to element układu wydechowego, który neutralizuje zanieczyszczenia i wspomaga EKO-wydalanie spalin

Czyszczenie czyli po prostu regeneracja

DPF FAP i katalizatory są oczywiście nieobowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu, niemniej jednak jeżeli już są, nie należy ich usuwać. USUWANIE FILTRÓW DPF I KATALIZATORÓW JEST NIEDOPUSZCZALNE I KAROGODNE. Zawsze istnieje w przypadku problemów regeneracja, jednak chodzi o ich koszt, to nie jest przecież aż taki wysoki jak wymiana części. Cena waha się od kilku set złotych do ponad tysiąca dla autobusów, ciężarówek. Jak widać jest ona zróżnicowana i w dużym stopniu zależy od wielkości czyli czasu regeneracji, czyszczenia.

Jeżeli chodzi o silniki diesel podzespoły te zawsze są montowane w nowych typach pojazdów bez względu na jego wielkość oraz przeznaczenie. W Internecie na różnych forach można znaleźć naprawdę wiele opinii na temat wyżej wymienionych filtrów oraz kanalizatorów, dlatego też warto się z nimi zapoznać. Filtry DPF FAP i katalizatory są dobrą alternatywą dla każdego.

 

Profesjonalna, sprawdzona regeneracja filtrów i katalizatorów

Miasto Mielec to zagłębie regeneracji, to tutaj znajduje się firma Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów, która zajmuje się właśnie regeneracją czyli czyszczeniem tych podzespołów. Firma znajduje się w miejscowości Mielec, ul. Polna 3.

Kontakt telefoniczny do firmy: +48 609 141 806

Więcej informacji o firmie na stronie www.dpf.mielec.pl

(+48) 609 141 806

Zadzwoń! Zapytaj i dowiedz się więcej o regeneracji podzespołów układu wydechowego